Manifest polskich komunistów

W tym roku mija 170. rocznica

wydania Manifestu Komunistycznego Marksa i Engelsa

 

Z tej okazji 21 lutego 2018 r. w Warszawie spotkała się grupa towarzyszy, przepracowała i ogłosiła manifest polskich komunistów w inspiracji i w szacunku do manifestu londyńskiego. Manifest, który przedstawiamy, jest skierowany do prostego człowieka. Dokument ten został opracowany na podstawie Manifestu z 1848 r. oraz Programu naszej Partii. Wkrótce udostępnimy również jego przekład na język angielski.

Manifest Komunistyczny 1848-2018!

Dziś publikujemy ten tekst za aprobatą władz Partii na naszej stronie internetowej. Ta oddolna inicjatywa naszych towarzyszy jest o tyle ważna, że zadaje kłam jawnym oszczerstwom szalonych antykomunistów, którzy chcą widzieć w komunizmie wszelkie zło wcielone. Manifest polskich komunistów wyjaśnia nasze cele, pragnienia, dążenia; kim jesteśmy i o co walczymy.

21 lutego 1848 roku w Londynie Związek Komunistów musiał również zamanifestować swoje cele i dążenia. Ponad 170 lat temu nasi towarzysze borykali się z podobnymi problemami, co my dzisiaj. W obliczu jawnych kłamstw n.t. komunizmu i naszej Partii istnieje potrzeba dokładnego wyłożenia naszych celów, pragnień i dążeń. „Widmo komunizmu krąży po świecie…”

Przeczytaj Manifest Komunistyczny

Pobierz Manifest Komunistyczny

 

Reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: