Ku pamięci Edwarda Gierka w jego 21. rocznicę śmierci

W 21 rocznicę śmierci Edwarda Gierka, jak co roku przy jego grobie na cmentarzu w Sosnowcu Zagórzu zebrali się przedstawiciele partii i organizacji lewicowych, weterani pracy i kombatanci by uczcić pamięć zmarłego i wspomnieć epokę gdy w Polsce rozwijała się polska gospodarka, budowano zakłady pracy szkoły i przedszkola, oddawano rekordowe ilości nowych mieszkań a państwo na miarę możliwości dbało o wszystkich obywateli. Do dziś korzystamy z infrastruktury wówczas powstałej, choć wiele osiągnięć zaprzepaszczono, a zakłady przekazano w obce władanie. Wśród organizatorów i uczestników uroczystości zawsze byli komuniści z KPP.

Prowadzący Maciej Gadaczek, najbardziej zasłużony dla pamięci tego okresu w imieniu prawie 150 zgromadzonych apelował do wszystkich sił lewicowych o zjednoczenie wobec rosnącego zagrożenia bytu Polaków przez coraz bardziej prawicową i służalczą wobec kapitalizmu władzę Pisu. Tylko zjednoczeni możemy się przyczynić do powrotu najbardziej istotnych wartości lewicy, czyli poprawy warunków bytowych, dostępu do służby zdrowia, zabezpieczenia praw pracowniczych, likwidacji biedy i bezrobocia, socjalnego bezpieczeństwa.

Uczestnicy złożyli na grobie wieńce i wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze. Wszystkich zaproszono na przygotowywane na styczeń 2023 obchody 110 rocznicy urodzin tow. Edwarda Gierka.

Reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: