Pierwszy Maja od 135 lat jest dniem walki o słuszne prawa ludzi pracy oraz wolność i sprawiedliwość społeczną, prawo do pracy i godnego życia

Prezes IPN chwali kiboli wzywających do mordowania

Opublikowano:

Kategoria: Bez kategorii

Prezes IPN chwali kiboli wzywających do mordowania

Częstochowski klasztor po raz kolejny gościł pseudokibiców i ekstremistów z całego kraju. W sobotę 8 stycznia z hasłami „Polska zawsze wierna” oraz mniej oficjalnym – „Polska kibolska”, przybyli oni na doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę. Podczas imprezy pojawiły się także inne hasła znane z demonstracji faszyzującej, skrajniej prawicy – „raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę” oraz „a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści”. Grupy kiboli bezkarnie odpalały race, których używanie jest zabronione podczas zgromadzeń.

Obecny na spędzie prezes IPN Karol Nawrocki pochwalił pseudokibiców, według niego „podtrzymujących płomień historycznej prawdy”.

Obecna władza nie kryje się ze wspieraniem środowisk faszyzujących czy jawnie faszystowskich oraz wszystkich związanych z nimi patologii. Kibolskie bojówki są dla rządu bardzo wygodnymi wykonawcami działań, których oficjalnie nie może podejmować władza.