Manifestacje komunistów we Włoszech

27 lutego 2021 r. Partia Komunistyczna zorganizowała we Włoszech ogólnonarodową akcję protestacyjną przeciwko nadmiernej władzy banków, UE, NATO, w obronie Republiki Włoskiej i świata pracy.

Manifestacje komunistów pod hasłem „Precz z rządem Draghiego, władzą banków, UE i NATO! W obronie Republiki Włoskiej i świata pracy” odbyły się w dwudziestu miastach.

Lider Partito Comunista Marco Rizzo mówił w Rzymie:

Polityka rządu, wspierana przez włoskie i zagraniczne monopole kapitalistyczne, polega na tym, aby to pracownicy i klasa robotnicza ponieśli koszty kryzysu globalnego systemu kapitalistycznego. Republika Włoska opiera się na pracy, musimy przeciwstawić się agresji przeciwko prawom pracowników, zarówno najemnych, jak i samozatrudnionych, których chcemy uczynić bohaterami. Ci, którzy produkują bogactwo kraju, muszą być w centrum decyzji. Potrzebujemy zmiany modelu społeczeństwa.

Podkreślił on konieczność strategicznego sojuszu społecznego pod kierunkiem Partii Komunistycznej. Był to niezwykły dzień, który pokazuje nam drogę do przyszłej współpracy i jedności grup robotniczych, kolektywów i klasowych organizacji politycznych oraz Partii Komunistycznej – komentują włoscy komuniści.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s