Demonstracje w obronie praw kobiet

W 102. rocznicę uzyskania przez kobiety praw wyborczych, 28 listopada w kilkudziesięciu miastach odbyły się kolejne demonstracje antyrządowe Strajku Kobiet z aktywnym udziałem członków KPP.

Największy marsz miał miejsce w Warszawie. Uczestniczyła w nim także grupa członków i sympatyków KPP pod partyjnym sztandarem. Wielotysięczna demonstracja rozpoczęła się w centrum stolicy, na Rondzie Dmowskiego, symbolicznie przemianowanym na Rondo Praw Kobiet.

Podczas przemarszu policja kilkakrotnie próbowała zablokować drogę manifestantom rozstawiając kordony funkcjonariuszy z tarczami, a także rozdzielać tłum na mniejsze grupy, które następnie były otaczane i legitymowane. Manifestanci przeszli przez centrum miasta mijając kilka kordonów. Pod koniec demonstracji, gdy zebrani zamierzali się rozejść, marsz ponownie został zablokowany i otoczony przez policję. Część demonstrantów wydostała się z okrążenia bocznymi ulicami, wielu zostało wylegitymowanych. Policja zatrzymała jedną osobę. Po zakończeniu głównego przemarszu część demonstrantów zablokowała Trasę Łazienkowską, jedną z głównych arterii komunikacyjnych Warszawy.

Podobnie jak podczas poprzednich protestów funkcjonariusze największą determinacją wykazywali się zatrzymując i legitymując małe grupy demonstrantów, a nawet pojedyncze osoby.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s