Zastraszanie protestujących przez siły policyjne

Od kilku dni narastają policyjne represje wobec ludzi protestujących przeciwko rządowi. Ich celem jest zastraszenie wychodzących na ulice w obronie swoich praw. Nie ma wątpliwości, że rząd chce ograniczyć wolność wypowiedzi oraz zgromadzeń. Używa do tego coraz większych sił policyjnych.

Celem represji stali się przede wszystkim uczestnicy mniejszych zgromadzeń. W piątek 6 listopada w Warszawie policja wylegitymowała wielu uczestników protestu przygotowanego przez młodzież przed Pałacem Kultury i Nauki. Rozbite zostało zgromadzenie odbywające się w Lublinie. W Oławie funkcjonariusze próbowali zmusić organizatorki demonstracji do złożenia oświadczenia, że ją odwołują.

9 listopada, gdy kilkuset demonstrantów domagało się dymisji ministra edukacji Przemysława Czarnka, policjanci znów legitymowali protestujących i użyli przeciwko nim siły. Skutkiem tak intensywnego legitymowania będzie kierowanie do sądów wniosków o ukaranie za udział w nielegalnych zgromadzeniach. Rządzący PiS, wykorzystując pretekst zagrożenia epidemią, wprowadza antyspołeczne zmiany w prawie i obsadza stanowiska skrajnymi konserwatystami, a nawet religijnymi fundamentalistami jak obecny minister edukacji i nauki.

Proces niszczenia praw obywatelskich oraz wolności wypowiedzi spowoduje trwałe i daleko idące negatywne skutki. W tej sytuacji obywatele mają prawo protestować przeciwko odbieraniu im praw. Dlatego KPP popiera protesty oraz bierze w nich aktywny udział.

Reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: