List otwarty KPP do towarzyszy z Komunistycznej Partii Białorusi

W tych trudnych dla ludu białoruskiego chwilach zwracamy się do Towarzyszy i Towarzyszek zrzeszonych w KPB z wyrazami internacjonalistycznej solidarności. Życzymy Wam wytrwałości i zwycięstwa w walce z zagrożeniami, wobec których stanęła Republika Białoruś oraz białoruska klasa robotnicza.

Zamieszki i niepokoje społeczne, jakie mają miejsce na Białorusi postrzegamy jako inspirowane z zagranicy i mające w istocie charakter imperialistycznej agresji przeciwko suwerennej Republice Białoruś. Celem ataku jest podporządkowanie kolejnego kraju zachodniemu imperializmowi i poddanie go neokolonialnej eksploatacji.

Wyrażamy ufność, że białoruski lud potrafi przezwyciężyć tę agresję i nie pozwoli zniszczyć osiągnięć społecznych i ekonomicznych okresu ZSRR oraz późniejszych, a stabilizacja sytuacji pozwoli przezwyciężyć napięcia społeczne i rzeczywiste problemy socjalno-ekonomiczne, które dały o sobie znać w trakcie obecnych wydarzeń.

Mamy nadzieję, że wzrost społecznej aktywności, którego wyrazem są masowe wiece w obronie republiki i dyskusje wśród załóg zakładów produkcyjnych, przyczyni się do zwiększenia wpływów KPB i popularyzacji idei komunistycznych w społeczeństwie białoruskim, a zwłaszcza w szeregach klasy robotniczej.

Życzymy Komunistycznej Partii Białorusi, aby zapowiedziana przez prezydenta Aleksandra Łukaszenkę reforma konstytucji przyniosła realizację postulowanych w Waszym programie socjalistycznych przemian ustroju państwa:

– wprowadzenia rzeczywistego ludowładztwa z uwzględnieniem roli rad pracowniczych;

– konstytucyjnego zagwarantowania socjalnej orientacji gospodarki Republiki Białoruś;

– zagwarantowania dominującej roli państwowej i społecznej własności środków produkcji;

– wprowadzenia zakazu prywatyzacji środków produkcji;

– zagwarantowania nienaruszalności praw socjalnych i ekonomicznych klasy robotniczej.

Ze swojej strony dołożymy starań, aby informować polskie społeczeństwo o istocie wydarzeń w Waszym kraju, inicjując działania na rzecz solidarności z bratnim nam narodem Białorusi.

Ręce precz od Białorusi!

Niech żyje suwerenna, socjalistyczna Republika Białoruś!

Krajowy Komitet Wykonawczy

Komunistycznej Partii Polski

20 sierpnia 2020 r.

Reklama

2 myśli na temat “List otwarty KPP do towarzyszy z Komunistycznej Partii Białorusi

  1. niech żyje łukszenko niech żyje wolna białoruś precz z amerykańską agenturą

  2. A pisowski rząd dalej broni tych zachodnich imperialistów dla których się nie liczy człowiek.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: