Władza w Polsce oddaje polską ziemię obcym siłom zbrojnym

Według portalu Onet.pl polskie władze zgodziły się na to aby amerykańscy żołnierze stacjonujący w Polsce byli wyłączeni spod lokalnej jurysdykcji i mogli być sądzeni jedynie przez amerykańskie sądy.

Ta sama władza, która ma usta pełne frazesów o „Polsce powstającej z kolan i odzyskującej godność”, jednocześnie daje przyzwolenie na oddanie obcym siłom zbrojnym części terytorium. W imię mglistych gwarancji bezpieczeństwa, godzi się na wyjęcie żołnierzy US Army spod polskiego prawa nawet w sprawie przestępstw popełnianych poza bazami.

Podobna sytuacja panuje w Japonii między innymi na wyspie Okinawa, z tą różnicą iż Japonia przegrała II Wojnę Światową i była zmuszona do zaakceptowania warunków dyktowanych przez Waszyngton. Obecnie ludność Okinawy protestuje przeciwko niszczeniu środowiska, wypadkom drogowym powodowanym przez siły amerykańskie oraz poczuciu bezkarności żołnierzy przebywających na przepustkach.

Warto aby Polacy byli mądrzy przed szkodą.

Reklama

6 myśli na temat “Władza w Polsce oddaje polską ziemię obcym siłom zbrojnym

  1. 15 sierpnia sto lat temu Józef Piłsudski pokonał bolszewików i dla mnie zachował się bardzo dobrze 😁😁😁😁

  2. O governo fascista do Brasil também está cedendo terras à ocupação imperial dos EUA. A ilha de Alcântara, no estado do Maranhão, patrimônio histórico nacional, será transformada em breve em uma base militar ianque, contra os interesses nacionais e contra os interesses das comunidades locais, que serão forçadas a abandonar suas casas e atividades econômicas. É muito possível que Alcântara se torne um centro de detenção ilegal e tortura de opositores dos EUA, tal como já acontece em prisões secretas na Polônia. A base imperial servirá também para ameaçar militarmente o Brasil e seus vizinhos sul-americanos, dissuadindo qualquer insubordinação à ordens de Washington.
    Faszystowski rząd Brazylii również oddaje ziemię cesarskiej okupacji Stanów Zjednoczonych. Wyspa Alcântara w stanie Maranhão, będąca narodowym dziedzictwem historycznym, wkrótce zostanie przekształcona w bazę wojskową jankesów, wbrew interesom narodowym i interesom lokalnych społeczności, które będą zmuszone porzucić swoje domy i działalność gospodarczą. Bardzo możliwe, że Alcântara stanie się ośrodkiem nielegalnego przetrzymywania i torturowania przeciwników USA, tak jak to już się dzieje w tajnych więzieniach w Polsce. Baza imperialna będzie również służyła militarnemu zagrożeniu Brazylii i jej południowoamerykańskim sąsiadom, powstrzymując wszelkie niesubordynacje wobec rozkazów Waszyngtonu.

    1. usa to imperium zbudowane na krzywdzie niewinnych ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: