Pierwszy Maja od 135 lat jest dniem walki o słuszne prawa ludzi pracy oraz wolność i sprawiedliwość społeczną, prawo do pracy i godnego życia

Władza w Polsce oddaje polską ziemię obcym siłom zbrojnym

Opublikowano:

Kategoria: Bez kategorii


Według portalu Onet.pl polskie władze zgodziły się na to aby amerykańscy żołnierze stacjonujący w Polsce byli wyłączeni spod lokalnej jurysdykcji i mogli być sądzeni jedynie przez amerykańskie sądy.

Ta sama władza, która ma usta pełne frazesów o „Polsce powstającej z kolan i odzyskującej godność”, jednocześnie daje przyzwolenie na oddanie obcym siłom zbrojnym części terytorium. W imię mglistych gwarancji bezpieczeństwa, godzi się na wyjęcie żołnierzy US Army spod polskiego prawa nawet w sprawie przestępstw popełnianych poza bazami.

Podobna sytuacja panuje w Japonii między innymi na wyspie Okinawa, z tą różnicą iż Japonia przegrała II Wojnę Światową i była zmuszona do zaakceptowania warunków dyktowanych przez Waszyngton. Obecnie ludność Okinawy protestuje przeciwko niszczeniu środowiska, wypadkom drogowym powodowanym przez siły amerykańskie oraz poczuciu bezkarności żołnierzy przebywających na przepustkach.

Warto aby Polacy byli mądrzy przed szkodą.