60. rocznica zwycięstwa rewolucji na Kubie

Komunistyczna Partia Polski przekazuje najszczersze życzenia z okazji 60. rocznicy zwycięstwa Rewolucji Kubańskiej – 1 stycznia 1959 roku.

Zwycięstwo Rewolucji Kubańskiej to zwycięstwo wyzyskiwanych i przykład sukcesu zbudowanego dzięki determinacji rewolucjonistów.

Fidel Castro, Ernesto Che Guevara, Camilo Cienfuegos i wielu innych dowódców partyzanckich poprowadzili kubański lud do walki z dyktaturą. Pomimo wszelkich przeciwności pokonali armię Fulgencio Batisty i obalili dyktatora.

Partyzanci wspierani przez lud osiągnęli zwycięstwo nad o wiele silniejszym przeciwnikiem. 350 rewolucjonistów, przed wkroczeniem do Hawany, pokonało 3,5 tysiąca żołnierzy wspieranych przez pociąg pancerny.

Nowa Kuba wprowadziła nieznane wcześniej reformy. Nie służyła już kapitalistom, lecz skierowała wszelkie środki na pomoc potrzebującym. Pomimo bezprawnej blokady ze strony USA, udało jej się wyeliminować analfabetyzm, podnieść poziom edukacji, ulepszyć system ochrony zdrowia i inwestować w rozwój nauki.

Rewolucyjna Kuba nie tylko zmieniła swój system ekonomiczny, ale także wspierała ruchy narodowowyzwoleńcze i postępowe na całym świecie. Obecnie jest krajem eksportującym profesjonalne kadry, wspomagające kraje rozwijające się w budowie systemów ochrony zdrowia i edukacji.

Kuba stoi zdecydowanie na drodze do socjalizmu i stawia czoła wyzwaniom takim jak wprowadzenie nowej konstytucji oraz wybory prezydenckie. Jesteśmy pewni, że kubański lud zachowa dziedzictwo rewolucji i zdecydowanie sprzeciwi się próbom zewnętrznej ingerencji w sprawy Kuby.

Doceniamy wkład Kuby w rozwój międzynarodowego ruchu komunistycznego i przykład rewolucyjnej siły oraz zdecydowania, jaki stanowi.

Reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: