Europejski apel do Komitetu Praw Człowieka ONZ w obronie KPP

Mechanizmy „podnoszenia”

Aby poczuć się „lepszym” od innych, trzeba pognębić (najlepiej nieżyjącego) przeciwnika, czemu służyła i służy „dekomunizacja” miejsc publicznych, ulic, parków i rond. Dzieło zapoczątkowane już w początku „epoki przemian” (np. zamiana w Krakowie nazwy ul. zamordowanego przez hitlerowców poety i krytyka literackiego, a także działacza lewicy, Ignacego Fika, na ul. skażonego kolaboracją z Niemcami Józefa Mackiewicza) jest dziś masowo powielane w całym kraju budząc protesty nie tylko w Polsce ale i za granicą, w tym np. we Francji!

Rzecz dotknęła pamięci po Polakach, wybitnych postaciach „Resistance” francuskiego ruchu oporu przeciw Niemcom, dziś wymazywanych u nas z pamięci zbiorowej jako „komuniści”.

W odpowiedzi miasto Aubry (na północy Francji) z poparciem Instytutu Historii Społecznej CGT nadały znacznemu fragmentowi autostrady A 12 nazwę „Autostrady Wolności im. Tomasza Rebiegi i Bronisława Kani”. Pierwszy był wybitnym działaczem francuskiego „Frontu Ludowego” i wrócił po wojnie do Polski, drugi za udział w „Resistance” został zamordowany przez hitlerowców. O tym szerzej pisze Jacques Kmieciak, francuski historyk i publicysta, który swój tekst puentuje wypowiedzią znanego filozofa Georges’a Gastaud. – Oficjalny antykomunizm to wiatr w żagle neonazistów. W Polsce klerykalno-rasistowska klika (…. ) represjonuje KPP, metodycznie niszczy pamięć o Polsce Ludowej i ośmiela haniebne marsze tęskniących za Hitlerem na ulicach Warszawy.

z listu nadesłanego przez Les Amis d’Edward Gierek


Europejski apel do komitetu praw człowieka ONZ w obronie KPP z inicjatywy Międzynarodowego Komitetu Solidarności Klasowej – ICCS, Francuskiego Stowarzyszenia Odbudowy Komunistycznej i Stowarzyszenia Przyjaciół Edwarda Gierka we Francji poparło mnóstwo ludzi w całej Europie.

Petycja jest dostępna online: KLIKNIJ TUTAJ


Od Międzynarodowego Komitetu Solidarności Klasowej (ICCS), 

Od Francuskiego Stowarzyszenia Odbudowy Komunistycznej,

Od Stowarzyszenia Przyjaciół Edwarda Gierka we Francji,

Podpisami pod tym tekstem, demokraci o różnych poglądach deklarują: 

Obrona praw KPP, które są zagrożone przez reakcyjne władze w Warszawie, to obrona demokratycznych wolności wszystkich mieszkańców Unii Europejskiej.

Media milczą, a warszawski prawicowy reżim oraz jego posłuszny wymiar „sprawiedliwości” wprowadzają prawa ograniczające wolność, przypominające nagonkę senatora McCarthy’ego. W imię walki o „demokrację” KPP grozi delegalizacja, jej gazeta „Brzask” jest cenzurowana, a działacze – prześladowani.

Niedorzeczne  antykomunistyczne argumenty polskich władz słabo skrywają ich dążenie aby uniemożliwić pracownikom, młodzieży i ludowi przeciwstawianie się faszystowskim dążeniom.

Prześladując komunistów PiS chce przestraszyć Polaków, którzy nie godzą się na ograniczanie demokratycznych wolności, likwidacji zdobyczy socjalnych, niszczeniu praw kobiet i kontroli poglądów. Wspiera również faszystowskie grupy paramilitarne oraz posłusznie wypełnia zalecenia NATO dotyczące przygotowań do wojny z Rosją.

Antytotalitarne argumenty podnoszone przez polskie władze są niedorzeczne. Uważają one, że antytotalitarne jest zakazywanie wyrażania poglądów i usuwanie pamiątek po Polsce Ludowej oraz po ruchu antyfaszystowskim, a w rzeczywistości uderzają w pluralizm, co pokazuje jak fałszywy jest ich antytotalitaryzm przykrywający nienawiść możnych względem sprzeciwiających się antyspołecznej polityce związanej z restauracją kapitalistycznego wyzysku w Polsce.

Unia Europejska, szczycąca się „humanistycznymi wartościami”, jest daleka od potępienia tych działań, a nawet zachęca do skandalicznego zrównywania faszyzmu z komunizmem – nazistowskich Niemiec, które zniszczyły Polskę i eksterminowany na jej terytorium miliony Żydów, z ZSRR, który stracił 27 milionów ofiar kładąc kres nazizmowi.

UE oraz większość europejskiego kapitału, który często sam narzuca antydemokratyczne, antyzwiązkowe i antyspołeczne przemiany, wskazuje łagodną postawę wobec sympatyków Mussoliniego i Hitlera, którzy wchodzą nawet w skład wielu europejskich rządów.

Świadomi, że bez względu na okoliczności, antykomunizm prowadził do niczego więcej jak prawicowego ekstremizmu, cięć socjalnych, ograniczania praw ludu i zagrożenia dla pokoju, podpisani pod apelem domagają się od Komisji Praw Człowieka ONZ:

– Otwartego potępienia dyskryminującego i antydemokratycznego zachowania polskich władz,

– Zapewnienia nieograniczonej wolności wypowiedzi i organizacji dla KPP, jej mediów oraz działaczy,

– Zakazania faszystowskiego rewizjonizmu dotyczącego zbrodni wojennych i wsparcia oraz poszanowania antyfaszystowskiej roli pełnionej przez polskich robotników,

– Przypomnienia UE, że deklarowała obronę wolności politycznej oraz wolności poglądów dla obywateli oraz wszystkich mieszkańców Unii.

Vincenty Flament*

George Gastaud*

Jacques Kmieciak*


*Vincenty Flament – Sekretarz Generalny Międzynarodowego Komitetu Solidarności Klasowej (ICCS).

*George Gastaud – Sekretarz Krajowy Centrum Odbudowy Komunistycznej we Francji (PRCF) i syn Raymonda Gastaud odznaczonego przez Polskę Ludową za pomoc Polakom w unikaniu służby w Wehrmachcie.

*Jacques Kmieciak – Dziennikarz i Przewodniczący Stowarzyszenia Przyjaciół Edwarda Gierka we Francji.

Reklama

2 myśli na temat “Europejski apel do Komitetu Praw Człowieka ONZ w obronie KPP

  1. „Dekomunizacja” – nie może być wyjaśniana inaczej jak – „Obrona faszyzmu”.

    1. Dekomunizacja jest to zjawisko wprowadzone przez pana Adolfa on jako pierwszy zaczął to stosować czyli wywodzi się z faszyzmu

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: