Solidaryzujemy się z towarzyszami z Komunistycznej Partii Iraku

Solidaryzujemy się z towarzyszami z Komunistycznej Partii Iraku i wyrażamy oburzenie wobec sprawców zamachu bombowego na siedzibę partii w Bagdadzie.

Komunistyczna Partia Iraku jest częścią koalicji Sairoon, która wygrała ostatnie wybory parlamentarne, i tym samym współtworzy rząd. Tow. Jassim Helfi tłumaczył atak bombowy jako odpowiedź od przeciwników politycznych na stanowisko jego partii o definitywnym rozprawieniu się z korupcją i zakończeniu ingerencji państw ościennych, w tym zwłaszcza USA.

Atak bombowy był wymierzony również w nową politykę tow. Suhada al-Khateeba – jednego z delegatów reprezentujących miasto Najaf – walczącą z ubóstwem i o prawa kobiet.

Komunistyczna Partia Iraku jest najdłużej działającą partią polityczną w Iraku od 1934 r.

Prześladowania komunistów i furie antykomunistyczne nigdy nie kończą się tylko na sferze symbolicznej, na obrażaniu i grożeniu. Życie naszych irackich towarzyszy nieustannie jest zagrożone. Nigdy nie wiedzą, w którym miejscu i w jakim czasie zza jakiego rogu ulicy wybuchnie samochód-pułapka, tylko dlatego, że walczą z ubóstwem i korupcją, że walczą o wolność i równość.

Jesteśmy przekonani, że walka irackich komunistów o lepszą, sprawiedliwszą przyszłość bez wojny i terroru będzie zwycięską już niedługo!

red.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s