22.01.2018: Oświadczenie TKP: Ręce precz od Syrii!

Oświadczenie Komunistycznej Partii Turcji TKP

Jakikolwiek jest powód dla którego rząd AKP i jego lider deklaruje chęć ”zmówienia modłów w Damaszku” odnosząc się do dzisiejszej operacji, służy on planom imperialistycznym, mającym na celu podzielenie Syrii w myśl różnych interesów. Syria musi być oczyszczona z imperialistycznych projektów, interesów oraz konfliktów między wielkimi potęgami oraz siłami regionalnych fundamentalizmów. Syryjski lud tego dokona.

Po rozpętaniu wojny domowej, podsycanej przez działania imperialistów, zaktywizowały się wszystkie reakcyjne siły regionu. Syria zmieniła się w arenę krwawych igrzysk dużych i małych graczy w regionie.

Militarna operacja w Syrii, rozpoczęta przez rząd AKP, który dąży do włączenia swoich ekonomicznych i politycznych planów do imperialistycznych projektów, a jednocześnie od początku stawia sobie poważne cele w ramach tych projektów, nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek interesem narodowym i bezpieczeństwem Turcji.

USA i jego sojusznicy stanowią zagrożenie dla Turcji i ludów regionu. Jednak Turcja jako członek NATO, której rząd nie kwestionuje militarnej obecności sojuszu, ale spiera się co do zagrożenia w Syrii, wykazuje wyraźną hipokryzję.

W Syrii istnieje wiele grup terrorystycznych. Wolna Armia Syryjska /FSA/, z którą obecnie Turcja współpracuje militarnie, to jedna z tych grup. Przez lata FSA była wspierana przez USA, a obecnie skłoniono ją do walki z PYD, która jest inną grupą wspieraną przez USA.
Podczas gdy syryjskie państwo mówi ”nie jesteście mile widziani”, jakikolwiek byłby tego powód, rząd AKP i jego lider, chcący ”zmówić modły w Damaszku” twierdzi w związku z dzisiejszą operacją, że jest ona ”zgodna z prawami międzynarodowymi”, a służy imperialistycznym planom podziału Syrii zgodnie z różnymi interesami.

Nasz lud nie da się oszukać heroiczną czy nacjonalistyczną demagogią. Syria musi być oczyszczona z imperialistycznych projektów, interesów oraz konfliktów między wielkimi potęgami oraz siłami regionalnych fundamentalizmów. Syryjski lud tego dokona.
Komitet Centralny TKP – 21.01.2018.

Reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: