1 Maja w Warszawie

1 maja, jak co roku, członkowie oraz sympatycy Komunistycznej Partii Polski uczestniczyli w warszawskim pochodzie. Transparent KPP był jednym z najbardziej widocznych.

Demonstracja pierwszomajowa, w której udział wzięło kilkaset osób, przebiegła pod hasłem walki o prawa ludzi pracy, przeciwko mobbingowi. Piotr Ikonowicz z RSS w swym przemówieniu przypomniał między innymi o pracownicy Amica Wronki, która popełniła samobójstwo w wyniku mobbingu. Przybyli z Torunia, Lęborka i Gdyni lokatorzy opowiadali o swojej trudnej sytuacji mieszkaniowej, wzywając do walki przeciwko eksmisjom oraz dyktatowi deweloperów.

Demonstrację próbował zakłócić pojawiający się co roku prowokator Piotr Strzębosz z Prawicy RP, który regularnie składa doniesienia o “propagowaniu ustroju totalitarnego” i “totalitarnej symbolice”. W tym roku został jednak usunięty przez demonstrantów.P117039

Reklama

Jedna myśl na temat “1 Maja w Warszawie

  1. Mam duży szacunek do pana Ikonowicza. To prawdziwy człowiek lewicy, który swoim osobistym przykładem pokazuje, że lewicowcem powinien być każdy przyzwoity człowiek. Panie Piotrze! Dziękuję za to, że upomina się pan o tych wszystkich, których nowa, kapitalistyczna Polska, wyrzuciła na margines społeczeństwa.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: