Zmarł Towarzysz Marian Indelak

marian-indelak-czb
 W nocy 16 stycznia 2017 roku w Dąbrowie Górniczej zmarł Nasz nieodżałowany Towarzysz, Kolega i Przyjaciel – MARIAN INDELAK.
Towarzysz Marian od najmłodszych lat swojego życia był związany z rewolucyjnym ruchem robotniczym i komunistycznym.
Jeszcze podczas hitlerowskiej okupacji jako pracownik Huty Bankowej aktywnie sprzeciwiał się nazistowskim najeźdźcom. Był świadkiem egzekucji w 1942 roku swoich najbliższych kolegów, współpracowników i współbojowników o wolność i socjalizm – 10-ciu robotników Huty Bankowej. Członek Związku Walki Młodych, Polskiej Partii Robotniczej i Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Aktywny działacz społeczny, wielokrotnie nagradzany przez władze Polski Ludowej. Honorowy obywatel Dąbrowy Górniczej. Po przewrocie kapitalistycznym w 1989 roku – współzałożyciel, sekretarz i skarbnik Związku Komunistów Polskich „PROLETARIAT”, a następnie w 2002 roku Komunistycznej Partii Polski. Jeden z założycieli i wieloletni redaktor pisma obu partii „Brzask”. Organizator obchodów rocznic Wyzwolenia miasta, Święta Pracy czy 22-go Lipca.
Współczesny ruch komunistyczny w Polsce stracił jednego z najważniejszych działaczy i bojowników o Sprawiedliwość Społeczną, a młode pokolenie swój wzór i autorytet do naśladowania prawdziwego oddania się sprawie Partii, Ojczyzny i społeczeństwa.
ŻEGNAMY SIĘ TOWARZYSZU MARIANIE ! NASZA WALKA O LEPSZE JUTRO TRWA !
TWA PRACA I ODDANIE NAM SŁUŻY ZA WZÓR !
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !
Dawid Hajder
KPP Brzeszcze
Reklama

4 myśli na temat “Zmarł Towarzysz Marian Indelak

  1. Drodzy towarzysze, wyślemy nasze szczere kondolencje. Będziemy nieustannie kontynuować naszą walkę o zniesienie wyzysku kapitalistycznego i dla ustanowienia nowego społeczeństwa socjalistycznego. Rot Front!

  2. Przyjmijcie, proszę, ode mnie szczere kondolencje. Miałem okazję spędzić z tow. Marianem Indelakiem jego ostatnie, 89 urodziny, 25 stycznia zeszłego roku w Dąbrowie Górniczej. To bardzo duża strata. Odszedł wielki człowiek, prawdziwy towarzysz i komunista. Cześć Jego pamięci!!!

  3. Tym bardziej musimy zaostrzyć walkę na wszystkich możliwych frontach, by przynieść na nowo wyzwolenie naszej Ojczyźnie. Musimy czynić wszystkie postępy, by rozpowszechnić naszą Ideę wśród ludu, szczególnie robotników i młodych ludzi, którzy szczególnie narażeni są na liberalną propagandę. Wspólnie damy radę zwyciężyć. Naszą drogą na zawsze komunizm!

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: