Zostanie po was złom żelazny i głuchy, drwiący śmiech pokoleń

Otwierając codziennie rano telewizor, polscy prezenterzy TV rozpoczynają swoją pracę od podawania wiadomości o tym jakie okropne „zbrodnie” są dokonywane przez „wrogie wojska” rosyjskie oraz „samorodne ukraińskie oddziały”, walczące z walczącymi o swoją „wolność „oddziałami demokracji ukraińskiej”, pod wodzą kogo? Kliczki, Jaceniuka itp. Ciekawym w tym wszystkim jest to, iż te „demokratyczne oddziały”, które jak to wynika z enuncjacji polskich reporterów polskiej telewizji nie używają broni palnej, jak już używają to wykorzystywana przez nich broń palna „zabija” wyłącznie przeciwników, walczących ze „zwolennikami ukraińskiej demokracji”. Można odnieść również wrażenie, iż polscy reporterzy, są w przededniu wywołania „wojny” z Rosją, a ich zdaniem prezydent tego kraju Putin, to nic innego, jak „zbrodniarz” oraz wróg narodu ukraińskiego. Również „Solidarność” od samego początku powstałego w wyniku ingerencji państw zachodnich jest zaangażowana w popieranie tzw.obcji „demokratycznej” na Ukrainie. W 16 marca bm. , organizuje przed ambasadą Rosyjską demonstracje poparcia nowych władz ukraińskich.. Jak stwierdził w swojej wypowiedzi Piotr Duda, chce ona pokazać nasze „poparcie”, nazywając rzecz po imieniu, a agresora nazwać po imieniu. Musimy Ukrainie okazać naszą solidarność. Jednym tchem przytacza się wypowiedzi, „największego demokraty USA, a być może i świata Baracka OBamy”, walczącego z terrorystami, oraz innym „nasieniem” zła. Widać to wyraźnie o osiągniętych sukcesach tego kraju, reprezentowanego przez Obamę, jak po tych zwycięstwach, żyją narody : Iraku, Libii, Afganistanu, Syrii. O walkach z przeszłości prowadzonych „o wolność” przez USA, oraz ich osiągnięciach gospodarczych oraz politycznych, mogą mówić społeczeństwa : Wietnamu, Korei Płn. I wiele innych narodów.

Zdaniem prezydenta Rosji Putina w Kijowie nastąpił przewrót, przejęcia władzy siłą, – jak to nazywają eksperci – „rewolucją”. Rosja może wysłać żołnierzy za granicę, ponieważ porosił o to na piśmie Wiktor Jakunowicz, który przez Rosję, nadal uważany jest za prezydenta Ukrainy.

Pogromcy „Komuny” zarówno ci z Polski, jak również Europy oraz USA, prawie codziennie, a szczególnie zwłaszcza w dniach ustanowionych przez nich rocznic dokonują chwalebnych podsumowaniach osiągniętych sukcesów. Jednym z takich recenzentów tych sukcesów jawi się b. prezydent RP L. Wałęsa, ale nie odbiega w tym zakresie od tego również b. prezydent RP, „wybitny działacz lewicowy” Aleksander Kwaśniewski, a sekunduje im w tym aktualny prezydent RP. B. Komorowski. Historia bowiem toczy się zgodnie z „rosyjską” zasadą, iż jak jest dobrze to sam, a jak żle- to „zastępca”. Aczkolwiek ani Stalin, ani Wałęsa, ani żaden inny nie wychował zastępcy… i jak społeczeństwo ma sobie dać radę z ich braku?

Prezentowany w polskiej TV dokumentalny film poświęcony doradcy amerykańskich prezydentów panu Zbigowi Brzezińskiemu, który we wszystkich problemach otaczającego nas świata, zawsze zachowywał słuszny dystans. W prezentowanym filmie zostali przedstawieni wrogowie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, to jest przez osobę Michaiła Gorbaczowa, byłym działaczu komsomolskim, pochodzącym z jakiejś wioski koło Saratowa, któremu pachniały „wonie” : Londynu, Berlina oraz Waszyngtonu. W wyniku czego otrzymał duży „szmal” w amerykańskich dolarach i jest od czasu do czasu wyciągany z historycznego oraz okazyjnie zawieszany na salonach obchodzących „kapitalistyczne rocznicowe uroczystości.” Wszystko jest w porządku, gdyby w ramach tych „uroczystości”, mimochodem TV nie pokazała, iż w Krakowie na Rynku Głównym tradycyjną wigilię dla głodnych oraz bezdomnych, których w 2013 roku było więcej, niż w poprzednim, a pieniędzy na jej urządzenie było mniej. Przedstawiony bohater, jeden z głównych sprawców naszej niedoli  jak owinięty w lśniący, kapitalistyczny srebrny papierek, po to tylko aby ubić pianę z mózgów kilku milionów mieszkańców kraju nad Wisłą, i jak sztywna musi być serwowana piana, aby trwać do dzisiejszego dnia.

Podczas kiedy w wielkich ośrodkach kapitalistycznej władz: Waszyngtonu, Londynu, Watykanu, Paryża oraz Rzymu nie ustawały i nie ustają w trudzie be zetrzeć znienawidzony przez nich socjalizm, robiąc w to miejsce dla „miłego ustroju- jakim jest kapitalizm” to warto przypomnieć walczącym „ukraińskim demokratom” o kapitalizm w wydaniu „zachodniej demokracji”, to warto przypomnieć, jak wyglądała wigilia na Rynku Głównym w Krakowie, odbywająca się w cieniu ruin Nowej Huty, Katowic, FSO itp. I tysięcy ruin jakie pozostały po naszym przemyśle z takim trudem odbudowanym po wojennej rujnacji.

„Zostanie po was złom żelazny i głuchy, drwiący śmiech pokoleń”. (Cyprian Kamil Norwid). Trafna i gorzka to przepowiednia!

Opracował: J. P. Warszawa 2014-03-05

Reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: