Pierwszy Maja od 135 lat jest dniem walki o słuszne prawa ludzi pracy oraz wolność i sprawiedliwość społeczną, prawo do pracy i godnego życia

Przeciwko próbom destabilizacji sytuacji w Wenezueli

Opublikowano:

Kategoria: Bez kategorii


Komunistyczna Partia Polski wyraża zaniepokojenie falą przemocy przetaczającą się przez Wenezuelę w wyniku działania inspirowanych z zewnątrz opozycyjnych ugrupowań. Agresywne działania demonstrantów mają na celu dokonanie zamachu stanu.

Protesty, trwające od połowy lutego w części wenezuelskich miast nie są wyrazem społecznego niezadowolenia, ale dążenia do odzyskania przywilejów przez dawną klasę polityczną. Opozycja twierdząca, że reprezentuje wenezuelskie społeczeństwo, w rzeczywistości jest finansowana przez kapitalistów i siły polityczne wrogie Rewolucji Boliwariańskiej. Członkowie grup opozycyjnych atakowali budynki rządowe oraz masowe wiece zwolenników władz. Celowo dążyli do starć i ofiar śmiertelnych. Walcząc rzekomo o wolność mediów, atakowali i zastraszali dziennikarzy. Zdecydowane działania policji oraz gwardii narodowej oraz zwolenników władz zapobiegły większemu rozlewowi krwi i zamachowi stanu.

Potępiamy próby destabilizacji sytuacji w Wenezueli oraz fałszowania obrazu wydarzeń w tym kraju. Wyrażamy pełne poparcie dla Rewolucji Boliwariańskiej, występującego w jej obronie ludu Wenezueli oraz stojącego na jej straży prezydenta Nicolasa Maduro.

Krajowy Komitet Wykonawczy

Komunistycznej Partii Polski

8 marca 2014 r.