O inicjatywie Ikonowicza

Z ogłoszonego komunikatu w dniu 9.12.bm przez Kancelarię Prawa Sprawiedliwości Społecznej – Piotr Ikonowicz, po ośmiu latach działalności społecznej powołuje do życia nową partię socjalną pod nazwą: „Ruch Sprawiedliwości Społecznej”. Jak wynika z głoszonych w tej sprawie relacji chętnych do tworzenia nowej partii na lewicy ma nie brakować.

RSS ma stawiać sobie za cel obronę osób wykluczonych przez panujący dziki oraz niesprawiedliwy system społeczno-gospodarczy. (Ciekawe, iż nie używa się takiego „miłego słowa jak kapitalizm”). Powstająca partia ma być otwarta na różne nurty lewicy, grupy o różnych poglądach- to co je ma łączyć, to nastawienie socjalne, oraz niezgoda na kapitalizm. (Na marginesie należy nadmienić, iż Piotr Ikonowicz, był czynnym uczestnikiem obalania ustroju PRL, oraz budowniczym podstaw kapitalizmu w Polsce.)

Aby zmieniać rzeczywistość, nie wystarczy ograniczać się do doraźnych akcji pomocy, co od lat czyni Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej (KSS).

Należy walczyć o realną zmianę systemu, a więc walczyć o władzę, a to zadanie dla partii politycznej. Ludzie mają zdecydować, czy ta inicjatywa ma szanse powodzenia – stwierdza Ikonowicz. Powstające ugrupowanie może liczyć na sympatię, a także współpracę lewicowych polityków, którzy od dawna wspierają działalność jego kancelarii. Wśród nich można wymienić posłankę „Twojego Ruchu” oraz założycielkę stowarzyszenia „Społeczeństwo FAIR”, Annę Grodzką, wicemarszałkini Sejmu- Wandę Nowicką oraz Ryszarda Kalisza, który niedawno rozstał się z SLD, zakładając własne stowarzyszenie- pt „Dom Wszystkich Polska”.

Założyciel nowego ugrupowania politycznego, zapowiedział, iż już teraz przystępuje do przygotowań przyszłorocznego Pochodu Pierwszomajowego.

Na marginesie wymienionego komunikatu, nadmienić należy, iż Piotr Ikonowicz, już działał w takich organizacjach politycznych jak np.: PPS, z której szeregów startował do sejmu, z wynikiem – zerowym, Samoobronie, również bez większych rezultatów. Obecnie nawiązał kontakty z „Twoim Ruchem” Janusza Palikota. Sojusz uległ „zamrożeniu”.

Biorąc, iż przy znikomej działalności politycznej przez KPP, być może, że powstające ugrupowanie może zyskać poparcie.

oprac. J. Ł., Warszawa 2013-12-10

Reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: