Komunistyczna Partia Polski świętuje 22 lata nieprzerwanej działalności, podkreślając ciągłość walki o prawa klasy robotniczej i realizację idei sprawiedliwości społecznej. Przez dwie dekady partia konsekwentnie propaguje wartości komunistyczne, angażując się w obronę interesów pracujących, przeciwstawiając się neoliberalnym reformom i kapitalistycznej eksploatacji.

NIE likwidacji pomnika polsko-radzieckiego braterstwa broni!!!

Opublikowano:

Kategoria: Bez kategorii


KOMUNISTYCZNA PARTIA POLSKI

ZA PRZYWRÓCENIEM WARSZAWSKIEGO

POMNIKA POLSKO – RADZIECKIEGO BRATERSTWA BRONI

Komunistyczna Partia Polski opowiada się za przywróceniem warszawskiego pomnika polsko-radzieckiego Braterstwa Broni na miejsce, z którego został zdemontowany w związku z budową metra.

Protestujemy przeciwko kampanii zmierzającej do usunięcia pomnika, rozpętanej przez prawicę oraz IPN, a prowadzonej wbrew opinii zdecydowanej większości warszawiaków.

Potępiamy akcję dezinformacyjną, w którą włączył się, finansowany z budżetu państwa, czyli płaconych przez obywateli podatków, Instytut Pamięci Narodowej, a polegającej na wydawaniu materiałów i rozdawaniu ulotek fałszujących historię, skierowanych do warszawiaków.

Ogromna większość mieszkańców stolicy popiera pozostawienie Pomnika Braterstwa Broni w okolicy Dworca Wileńskiego na Pradze Północ, wykazując się o wiele większym rozsądkiem niż prowadzący ideologiczną krucjatę pseudohistorycy z IPN. W sondażu zamówionym przez warszawski ratusz aż 72 procent respondentów opowiedziało się za pozostawieniem pomnika w dotychczasowym miejscu. Warszawiacy pamiętają, że 17 stycznia 1945 r. Warszawa została wyzwolona przez wspólnie działające jednostki Armii Czerwonej oraz 1 Armii Wojska Polskiego. Nie chcą również aby ktoś decydował za nich jakie pomniki mają znajdować się na terenie miasta i rozpętywał wojnę o nie.

Pomnik polsko-radzieckiego Braterstwa Broni jest ważnym punktem współczesnej Warszawy. Istnieje od listopada 1945 roku. Wrósł w pejzaż miasta, a po renowacji, którą przeszedł po demontażu nie ma żadnych technicznych przeciwwskazań aby nie mógł wrócić na dotychczasowe miejsce.

Warszawa, 17 stycznia 2014 r.