PiS atakuje 13 grudnia

Tekst tow. J. Ł. publikujemy ze względu na postulat walki ideowej z polską prawicą, którą to prawica sama wszczyna z lewicą, populistycznie wykorzystując jej hasła bez konkretnego programu reformy systemu socjalnego. Lewica stanowić powinna realną alternatywę dla poprawy losu tysięcy polskich robotników i chłopów.

Jak wynika z głoszonych haseł oraz komunikatów ze strony PIS oraz „Solidarności”, a także „Gazety Polskiej” i jej klubów do 13 grudnia bm. ulicami stolicy w rocznicę stanu wojennego przejdzie protestacyjna manifestacja.

Hasłem organizowanej manifestacji będzie atakowanie rządu od strony socjalnej. „Jesteśmy krajem niewykorzystującym w pełni swych możliwości rozwojowych. Krajem eksploatacji pracowników, niskich płac a także niepewnej pracy. Miejscem korupcyjnych afer i administracyjnych blokad psujących demokrację. Barierą dla naszego rozwoju mogą się stać nowe, zideologizowane projekty przyszłości „Europy”- napisano w deklaracji marszu. Organizatorzy liczą na 10 tyś., uczestników marszu. Trasa marszu ma przebiegać z pl., Trzech Krzyży pod pomnik Piłsudskiego przy Belwederze.

Będzie to już kolejny takowy przemarsz. Przed rokiem Jarosław Kaczyński atakował wrogów polskości oraz przekonywał, iż „nie ma wolności bez polskości”. W tym roku w centrum tego przedsięwzięcia będzie głoszona „prawda” o wielkiej narastającej niesprawiedliwości, coraz gorszej sytuacji pracowników, drobnych przedsiębiorców, tej podstawowej części społeczeństwa, która nie tylko nie jest profitentem rozwoju gospodarczego III RP, ale ma się coraz gorzej– tłumaczył w dniu 26.12.br lider PIS. Nawiązywał do lansowanej ostatnio przez niego tezy o wielkiej biedzie w Polsce, której ojcem według Kaczyńskiego, jest premier Donald Tusk.

Mówił on również bardzo dużo o ”patriotycznym  przesłaniu marszu”, – Jeśli chcemy by naród trwał i był wspólnotą, to musi, to musi być  wspólnotą skonsolidowaną. Podstawą tej konsolidacji musi być sprawiedliwość. Ten marsz jest  również po to by utrwalała pamięć o „Solidarności”, jednym z piękniejszych ruchów społecznych w dziejach świata oraz by trwała pamięć o podniesionej przeciwko narodowi ręce sługusów Związku Sowieckiego, ludzi, którzy wtedy zniszczyli polskie nadzieje– nawiązując do rocznicy stanu wojennego.

Do komitetu honorowego marszu weszli prawicowi dziennikarze, m.in., Tomasz Sakiewicz, Katarzyna Gójska-Kupe,, Jan Pospieszalski, Marcin Wolski, przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda, sympatyzujący z PIS artyści: Katarzyna Łaniewska, Jan Pietrzak, jak również duchowni: abp Wacław Depo, biskup Antoni Dydycz (uważający, iż podawane informacje o pedofilii w Kościele są wyjątkowo agresywnym atakiem na Kościół), biskup Edward Frankowski (stwierdzający demontaż państwa i gospodarki, ale i tradycji rodzinnych poprzez lansowanie związków homoseksualnych, promocje dewiacji, rozwodów, aborcji itp.) czy biskup Stanisław Napierała- gorliwy miłośnik Radia Maryja.

Organizowany przez PiS Marsz z hasłami społecznymi powinien stanowić podstawę do wypracowania jakiego programu socjalnego, aby odebrać monopol w tej sprawie PIS-owi oraz współpracującym znim różnego rodzaju organizacji prawicowych, które poza hasłami nie przedstawiają programów mających na myśli tą część społeczeństwa, która na transformacji kapitalistycznej straciła najbardziej.

J.Ł Warszawa 2013-12-07

Reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: