Pierwszy Maja od 135 lat jest dniem walki o słuszne prawa ludzi pracy oraz wolność i sprawiedliwość społeczną, prawo do pracy i godnego życia

Solidarność Walczących

Opublikowano:

Kategoria: Bez kategorii


logo-pcp

COMUNISTAS MEXICANOS

Ten list dostępny jest na stronie Komunistycznej Partii Meksyku. Świadczy o jedności Ruchu Komunistycznego. Jego działacze są zwalczani nie tylko propagandowo, ale i fizycznie. Mimo, że pochodzimy z różnych narodów i mówimy różnymi językami, to nasze serca biją jednym rytmem. Towarzysze z Portugalii złożyli wyrazy solidarności towarzyszom z Meksyku.

Biuro Polityczne Komunistycznej Partii Meksyku

Drodzy towarzysze,

W związku z wiadomością o zabójstwie w stanie Guerrero trzech liderów i działaczy Komunistycznej Partii Meksyku wyrażamy nasze zdecydowane potępienie tej brutalnej zbrodni i żądamy, aby osoby za nią odpowiedzialne nie pozostały bezkarne.

Z braterską solidarnością towarzyszy portugalskich.

Sekretariat Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Portugalii

Lizbona, 07 sierpień 2013

Al Buró Político del Partido Comunista de México

Queridos camaradas,

Frente a la noticia del asesinato en el Estado de Guerrero de tres dirigentes y activistas del Partido Comunista de México, queremos expresar nuestra firme condena de este brutal crimen y la exigencia de que sus responsables no queden impunes, así como los sentimientos de fraternal solidaridad de los comunistas portugueses.

El Secretariado del Comité Central del Partido Comunista Portugués

Lisboa, 7 de Agosto del 2013

——————————–

pcm1may

Towarzysze Velázquez Raymundo Flores (sekretarz generalny Komitetu Regionalnego w Guerrero PCM), Samuel Vargas i Miguel Solano zostali zabici w Guerrero.  Walczyli o to, aby ludzie mogli uczestniczyć w życiu politycznym bez obaw o swoje życie.

Do tej zbrodni dopuściły się korporacje górnicze, dla których działalność zamordowanych towarzyszy była szkodliwa, by wywłaszczać ludzi z ziemi, dokonywać grabieży zasobów mineralnych i eksploatować ponad miarę pracowników najemnych.

Myśleli, że zabicie towarzysze zneutralizuje działalność Komunistycznej Partii Meksyku i Komunistycznej Młodzieży Meksyku. Jednakże towarzysze jeszcze mocniej przystąpili do obrony ludzi pracy w Guadalajara, Oaxaca, Aguascalientes i Guerrero.

W związku z walką towarzyszy w Meksyku towarzysze w Guayaquil, Ekwadorze, w Atenach i w Madrycie protestują w geście solidarności meksykańskich górników, chłopów i robotników.