Info

Krótka instrukcja orientacji na stronie

W rozwijanym menu „Info” znajduje się odnośnik do biblioteki marksizmu marxists.org, odnośnik do strony solidnet.org, na której znajdują się dokumenty i odezwy wszystkich partii komunistycznych i robotniczych ze świata, odnośnik do strony Inicjatywy komunistycznych i robotniczych partii ICWPE oraz odnośnik do strony international communist press znajdują się w rozwijanym menu „Światowy Ruch Komunistyczny”.

Stanowiska, odezwy i komunikaty partii komunistycznych i robotniczych na świecie znajdują się na stronie: solidnet.org lub w zakładce „Światowy Ruch Komunistyczny”, której rozwijane menu zawiera odnośniki do partii komunistycznych i robotniczych na świecie. Również w tej zakładce jest informacja do danych teleadresowych i mailowych partii komunistycznych i robotniczych na świecie (źródło: solidnet). Tutaj też znajdują się linki do portalu, prowadzonego przez Komunistyczną Partię Turcji, international communist press oraz Komunistycznej Inicjatywy Europejskiej.

Zakładka „Brzask” jest odnośnikiem do biblioteki biuletynu Komunistycznej Partii Polski – miesięcznika Brzask. Zakładka „Archiwum Brzasku” jest odnośnikiem do biblioteki biuletynu archiwalnych wydań prasy komunistycznej, na którym systematycznie są publikowane archiwalne, historyczne wydania polskiej prasy komunistycznej od 1991 r.: „Brzask”, „Przedświt”, „Lewą Marsz”, „Młody Komunista”, „ABC – Biblioteczka Przedświtu”,  lub też starsze.

W rozwijanym menu „Partia” można znaleźć podstawowe informacje o Komunistycznej Partii Polski takie, jak program, statut, stanowiska i uchwały. W samej zakładce „Partia” można przeczytać informacje o partii. W zakładce „Kontakt” znajdują się informacje o kontakcie z partią i jej władzami.

W rozwijanym menu „Aktualności” można szybko przejść do poszczególnych kategorii: stanowisk, uchwał, odezw partii, a także do ulotek, publicystki i historii. Każdy artykuł na stronie głównej jest odpowiednio oznaczony jako apel, ogłoszenie, ulotka, publicystyka, historia, stanowisko, albo uchwała.

Zapraszamy do dyskusji!

Każdy artykuł, oznaczony jako ulotka, publicystyka, historia, stanowisko albo odezwa, można komentować pod materiałem w oznaczonym do tego miejscu (po zatwierdzeniu przez moderatora). Aby komentarz mógł się pojawić na stronie, jego treść nie może być obraźliwa i wulgarna oraz musi zawierać wartościowy komunikat związany z tematyką / problematyką komentowanego materiału.

Na marginesie strony są całodobowo aktualizowane newsy różnych partii komunistycznych i robotniczych na świecie („Communist News”).

UWAGA! Aby przejść do biblioteki Brzasku bądź innej strony, należy na odpowiednim odnośniku kliknąć prawym przyciskiem myszy i następnie – „Otwórz w nowym oknie/nowej karcie„.