1 marca – dzień hańby i historycznego fałszu

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – propagandowe święto wymyślone przez prawicę, zarówno nacjonalistyczną, jak i tą „europejską”, liberalną, ustanowiono w Polsce w 2011 roku.


Terminem „żołnierze wyklęci” określono grupy zbrojne prowadzące terrorystyczne akcje po drugiej wojnie światowej. Wyklętych” było ledwie kilka tysięcy, a ich znaczenie militarne znikome. Z kolei lista ich zbrodni jest bardzo długa.

Ofiarą bohaterów współczesnej „polityki historycznej” padło ponad 5 tysięcy cywilów, w tym 187 dzieci do 14 roku życia. Do najbardziej znanych zbrodni wojennych należą pacyfikacje podlaskich wsi dokonane w styczniu i lutym 1946 roku przez bandę Romualda Rajsa „Burego” i zamordowanie nią co najmniej 79 osób (najmłodsza ofiara miała 7 dni). Inny „wyklęty” – Józef Kuraś „Ogień” – dezerter z AK i lokalny watażka działający na Podhalu, „zasłużył się” atakami na Żydów i Słowaków, w których zamordował kilkudziesięciu cywilów, a także grabieżami wiosek oraz atakami na dawnych partyzantów, którzy nie chcieli przyłączyć się do jego grupy. Oddział NSZ Mariana Mieczysława Pazderskiego „Szarego” w czerwcu 1945 roku wymordował około 200 mieszkańców wsi Wierzchowiny, w tym starców, kobiety i dzieci.

Do „Wyklętych” zaliczana jest również brygada świętokrzyska NSZ – największa polska formacja kolaborująca z hitlerowcami. Przy wsparciu wojsk niemieckich przeszła ona front i dotarła na teren Czech. W jej sztabie znajdowali się łącznikowi funkcjonariusze gestapo, a NSZowcy byli szkoleni na dywersantów, których Niemcy planowali użyć przeciwko Wojsku Polskiemu i Armii Czerwonej.

Wszyscy wyklęci walczyli o swoje przywileje klasowe zlikwidowane przez władzę ludową, atakowali chłopów korzystających z reformy rolnej i próbujących normalnie żyć i rozwijać się obywateli. Sprzeciwiali się likwidacji analfabetyzmu i bojkotowali odbudowę kraju, marząc o kolejnej trzeciej wojnie światowej pomiędzy zachodem a ZSRR. Wojnie, która doprowadziła by do kompletnego zniszczenia Polski.

Kult morderców oraz nazistowskich kolaborantów jest miarą degeneracji i zakłamania współczesnej polskiej „polityki historycznej”.

Reklama

2 myśli na temat “1 marca – dzień hańby i historycznego fałszu

  1. aż strach pomyśleć jak się muszą czuć ci których członkowie rodzin zostali zabici przez tych bandytów zwanych ”żołnierzami wyklętymi” kiedy widzą w mediach jak taki duda wychwala oprawców ich rodzin i nadaje ordery temu co jeszcze się z nich zostało bo zwykły człowiek to nie przejmie się tym tak jak ktoś kto ma świadomość że wśród tych hitlerowskich niedobitków których duda nie dawno odznaczał orderami może być ktoś kto zabił ich babcie, dziadka,matkę,ojca a czasem nawet brata lub siostrę. Jeśli czyta mnie ktoś komu ”żołnierze wykleci” zabili kogoś z rodziny to chciałbym mu przekazać że mu współczuje mimo że nie wiem jaki to jest ból kiedy oprawca twojej rodziny jest wychwalany w mediach jako ”bohater narodowy” mimo że jest zakałą tego narodu zamiast ponieść kare za swoje czyny. Pozdrawiam socjalistów i komunistów.

    NIECH ŻYJE WOLNOŚĆ LUDU ROBOTNICZEGO!

    TOWARZYSZ PAWEŁ z dnia 27.lipca.2020

  2. Żołnierze wyklęci czyli faszystowskie podziemie zbrojne chcące tu zaprowadzić ponury klerofaszystowski reżim. Jesteśmy osaczani w tym momencie przez nacjonalistyczną propagandę IPN i innych faszystowskich pseudohistoryków. Gloryfikowanie podziemia zbrojnego oznacza faworyzowanie poglądów i postaw neofaszystowskich.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: