Solidarność z rządem w Wenezueli

Komunistyczna Partia Polski wyraża zaniepokojenie falą przemocy przetaczającą się przez Wenezuelę w wyniku działania inspirowanych z zewnątrz opozycyjnych ugrupowań. Agresywne działania demonstrantów mają na celu dokonanie zamachu stanu.

Protesty, trwające od połowy lutego w części wenezuelskich miast nie są wyrazem społecznego niezadowolenia, ale dążenia do odzyskania przywilejów przez dawną klasę polityczną.  Opozycja twierdząca, że reprezentuje wenezuelskie społeczeństwo, w rzeczywistości jest finansowana przez kapitalistów i siły polityczne wrogie Rewolucji Boliwariańskiej. Członkowie grup opozycyjnych atakowali budynki rządowe oraz masowe wiece zwolenników władz. Celowo dążyli do starć i ofiar śmiertelnych. Walcząc rzekomo o wolność mediów, atakowali i zastraszali dziennikarzy. Zdecydowane działania policji oraz gwardii narodowej oraz zwolenników władz zapobiegły większemu rozlewowi krwi i zamachowi stanu.

Potępiamy próby destabilizacji sytuacji w Wenezueli oraz fałszowania obrazu wydarzeń w tym kraju. Wyrażamy pełne poparcie dla Rewolucji Boliwariańskiej, występującego w jej obronie ludu Wenezueli oraz stojącego na jej straży prezydenta Nicolasa Maduro.

Reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: