Green-PiS Gowina, Wiplera i Kowala

Nowo powstające prawicowe ugrupowanie polityczne pod nazwą „Polska Razem Jarosława Gowina” została powołana pod sztandarem Jarosława Gowina we współpracy z działaczami z tzw. odpadków innych ugrupowań prawicowych: Platformy Ob., Polski-jest-najważniejszej Kowala czy Republikanów Wiplera.

Konwencja z dnia 7 grudnia br. powołująca nową partię, jest zlepkiem ugrupowań politycznych wywodzących się z wyżej wymienionych partii. Konwencja założycielska nowej prawicowej patii przygotowana z olbrzymim rozmachem, zajęła całą salę Expo w Warszawie, która była wypełniona po brzegi. Wśród uczestników konwencji brakowało tylko entuzjazmu dla tworzonego nowego prawicowego ugrupowania, mimo skandowania: „Go-win” oraz, „Razem”. Nowa nazwa partii oraz jabłko w kształcie granic Polski wywołały już falę kpin w internecie: iż Gowin chciał się podczepić pod Stevena Jacobsa, którego zresztą cytował w swoim przemówieniu. Ale kłopoty z transmisją internetową wskazują na to, iż nowa partia nie bardzo sobie radzi z technologiami. Najwięcej uznania uzyskała wśród internautów nazwa „Green-PiS”, (autor. red. naczelnego „Wprost” Michała Koboski).

Na konwencji założycielskiej pojawili się rozpoznawalni goście w osobach takich jak: Anna Streżyńska, b. szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, prof. Krystyna Iglicka-Okólska, rektor Uczelni Łazarskiego, Rafał Ziemkiewicz- publicysta oraz wielu innych prawicowych dziennikarzy.

„Polska Razem JG” to partia – jak już stwierdzono –  o charakterze konserwatywnym w sferze obyczajowej, z jednoczesnym akcentem gospodarki liberalnej (kapitalistycznej), oceniając powołanie nowej partii Jarosław Kaczyński w przemówieniu podczas pobytu w Cieszynie stwierdził: Gowin ma dwie zalety, ładne imię, no i  że jest wysoki oraz przystojny, czego o niektórych innych nie da się powiedzieć. Ale czy to wystarczy, tego nie wiem. Mam nadzieje, że nam nie zagrozi.

Polacy, którzy chcą nowoczesnej Polski nie muszą glosować na Tuska, którego jednym celem jest niedopuszczenie PiS-u do władzy. Polacy, których ważne są wartości patriotyczne, nie muszą głosować na Kaczyńskiego, którego jedynym celem jest postawienie Tuska przed sądem. Jałowa debata dwóch oderwanych od rzeczywistości partyjnych bossów dobiega końca – przekonywał Jarosław Gowin – Ich partie przejadają miliony z waszych podatków, nie dając  nic w zamian – dodał.

W centrum zainteresowania P.R. J.G. jest rodzina, dlatego bohaterami konwencji byli państwo Kubisowie z dwanaściorgiem dzieci, którzy nie otrzymali wsparcia od państwa, ponieważ minimalnie przekraczają kryterium dochodowe. Polska Razem J.G. jest za większymi ulgami podatkowym na dzieci z powodu biedy oraz za tym, by premiować duże rodziny. John Godson b. poseł PO zaproponował powszechny urlop macierzyński – także dla kobiet pracujących na umowach cywilno-prawnych, studentek, oraz bezrobotnych. Ponadto Jarosław Gowin uważa, iż w wyborach rodzice powinni mieć prawo głosu w imieniu swoich dzieci.

Opracował na podstawie mat. TV, prasy itp. J.Ł, Warszawa 2013-12-09

Reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: